Euroopa Liit on väljendanud pahameelt Ungari 12,5 miljardi euro suuruse tuumaprojekti üle, kuna see pole piisavalt läbipaistev, kirjutab Financial Times.
- Viktor Orban tahab Venemaaga häid suhteid hoida Foto: epa
Enamiku projektiga seotud lepingutest on saanud endale Venemaa riiklik ettevõte ning Euroopa Liidu hinnangul on tegu ebaseaduslike võtetega.
Ungari peaminister Viktor Orban tahab hoida sooje suhteid Venemaaga ning seetõttu on tuumajaama Paks laiendamine poliitilises mõttes eriti tundlik teema. Brüssel püüab Euroopa Liidu liikmeid veenda, et nood sõltuvust Venemaa energiast vähendaksid.
Euroopa Liidu ametnikud on iseäranis pahased, kuna nende hinnangul pole kogu Paksi projekti ning lepingute süsteem olnud läbipaistev. Euroopa Komisjon teatas eile, et Ungari valitsus on sõlminud lepingud nii kahe uue tuumareaktori ehituseks kui ka kahe vanema reaktori renoveerimise töödeks ilma läbipaistvate protseduurideta. Ungaril on nüüd kaks kuud aega, et Euroopa Liidu esitatud muredele vastata.
Ungari ametnikud on see-eest väitnud, et neile jäävad süüdistused arusaamatuks. Muu hulgas öeldakse, et kirjalikud garantiid on saadud Euroopa Komisjoni endiselt esimehelt Jose Manuel Barrosolt, et Paksi tuumaelektrijaama laiendamine on lubatud Moskva ning Budapesti omavaheliste kokkulepete tulemusena.
Ungari peaminister Viktor Orban on selgitanud, et riigi valitsus on igati austanud nii riiklikke kui ka Euroopa Liidu ja rahvusvahelise õiguse norme.
Paljud kriitikud on väitnud, et nimetatud projekt suurendab Ungari sõltuvust Venemaa energiast veelgi.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.